A honlap a Nemzeti Civil Alapprogram támogatásával készült.

A XVIII. Szalóki Népi-és Sportjátékok Nemzetközi Fesztiválja 2009. augusztus 20-21. a Szabadtéri Színpad és környéke

A verseny neve: „ Ki a legény a gáton” erős emberek vetélkedője

Ideje: 2009. augusztus 20. 14,00 órától 18,00 óráig

Helye: Szabadtéri Színpad melletti gátoldal

Játékvezető és műsorközlő : Gelei József, sportújságíró

Versenybizottság elnöke: Dr. Harczos Gábor , nemzetközi versenybíró és Ulviczky Mihály Kondi Alapítvány elnöke.

Jegyzőkönyvvezető: Kocsis Jánosné, mb. művelődési ház igazgató, Abádszalók Kultúrájáért és Sportjáért Alapítvány titkára.

A nevezett versenyzők nevezési lapot töltöttek ki, melyek a verseny jegyzőkönyvének mellékletei.

Az elmúlt évben 18. alkalommal került megrendezésre a strandon ez a rangos verseny.

Célja: Az erőn alapuló sportágak népszerűsítése, ősi virtus életre hívása és versenylehetőség biztosítása.

A versenyszámok az alábbiak voltak:

•  farönk nyomás

•  söröshordó dobás

•  autó húzás rámpán

•  koffer cipelés

•  gumiborítás

•  vegyes szám (zsáknyomás, hordópakolás, zsákolás, gumiborítás, súlypiramis)

A rendezvény fővédnöke: Herbály Imre országgyűlési képviselő, Tisza-tó Térségi Fejlesztési Tanács elnöke volt, aki köszöntötte a versenyzőket és a kupát átadta a verseny győztesének.

A versenyzők a rendezők által biztosított feliratos pólókat viselték. A jó hangulatú versenyben az alábbiak szerint alakult a sorrend.

Helye: Tisza-tó strand, Szabadtéri Színpad környéke, lovaspálya, íjászpálya

A versenybizottság tagjai : Kocsis Jánosné, Szokolainé Lőrincz Valentina, Sáfár Lászlóné

Műsorvezető, versenybizottság elnöke : Kiss András

A versenybizottság a nevezők részére több mint 500 db pontozólapot adott ki, értékelésre csak 55 db pontozólap érkezett vissza.

III. helyezett: Csonka család 228 pont

A Falusi Virtusa versenyszámain kívül 40 játékot, sporteszközt lehetett kipróbálni az érdeklődő közönségnek. A lovasbemutatók után lovaglási lehetőség volt futószáron felnőtteknek, gyermekeknek pedig póni lovaglás. Az érdeklődők kipróbálhatták a külföldi bemutatócsoportok játékait. A versenyben résztvevők fesztivál-emblémás pólót kaptak ajándékba. Az összesítések alapján mintegy 2000 fő vett részt a játékok kipróbálásában, sportolásban, mozgásban.

Nagy sikere volt a kapura rúgó versenynek is, melyben gyermekek és felnőttek is részt vettek. (35 fő felnőtt, 27 fő ifjúsági versenyző)

III. helyezett: Balogh Bence 65 m

A kötélhúzó versenyt 16 csapat részvételével (összesen 80 fő) rendeztük meg. A döntőbe 4 csapat jutott a Csipet csapat, Bikák, Csontdarálók és a Kis csapat. Első helyezett a Csipet csapat lett.

Képgaléria a rendezvényekről...

Beszámoló (.doc)

A rendezvényt az Önkormányzati Minisztérium SPO-SE-2009-ÖM353. sz pályázat támogatásával valósítottuk meg.